Musa Eroğlu Yönetiminde Müzik Okulu

Esasen Akademi kurulalı beri, böyle bir okulun açılmasını hep düşüne gelmekteyiz. Avrupa’daki insan potansiyelimizi, yaygın bağlama, semah ve halk dansları kurslarını dikkate aldığımızda, ciddi ve sitematik çalışma yapan yüksek düzeyde bir Müzik Okulu’nun ne denli yararlı olacağı kolaylıkla anlaşılabilir. Bina sahibi olma çalışmaları başlatılırken bu yöndeki isteğimiz daha da kamçılanıp kabardı. Senelerdir kurslar devam ediyor ve binlerce insan belirli bir alt donanımı edinmiş durumda. Ancak bu yeteneklerin daha da ustalaşması, bu alandaki eksiklerini giderici fırsat ve olanaklara kavuşturulması gerekmektedir. Nasıl olsa artık belli bir yerimiz var ve Akademi çevresinde seçkin bir sanatçı halesi de oluşmuş bulunuyor.

Bir yıl kadar önce konuyu Sayın Musa Eroğlu’na açtık ve yardımlarını diledik. Düşüncemizin isabetli olduğunu, Akademi’ye yakışır, düzeyli ve verimli bir okulun açılmasında yarar bulunduğunu kabul ederek, bu işin başına geçmeyi kabul etti. Bunu Akademi’nin hali hazırdaki Merkez binasının açılış gecesinde de kamuoyuna açıkladı.

Kongre’den hemen sonra çalışmalar başlatılmalı ve sınıf esasına göre öğrenci kaydı yapılmalıdır. İlk etapta çevredeki Akademi üyesi ve dost kişilerden yararlanılacak ve giderek geniş bir alan kucaklanmaya çalışılacaktır.